Підтримати

Гримайлівська громада реалізує проєкт зі сталої інтеграції ВПО до життя в громаді

Експерти громадської організації «Центр Доброчин» провели плідний тиждень в Гримайлівській громаді на Тернопільщині з 14 по 17 листопада 2022 року.

На робочих та інформаційних зустрічах з активними мешканцями, внутрішньо-переміщеними особами, представниками місцевої влади та депутатам говорили про

  • переваги прийняття Статуту в громаді;
  • розуміння викликів інтеграції ВПО, які планують залишатися у громаді на тривалий час;
  • активізацію переселенців у спільному вирішенні економічних, соціальних та гуманітарних проблем в громаді.

01 02 03 04

Статут громади – це один із механізмів участі громадян в процесі прийнятті рішень та житті громади. Статут встановлює нові правила у громаді та є помічниками для депутатів, старост і голови громади. Це можливість у правовому полі збирати інформацію про проблеми, які турбують мешканців громади, залучати їх до процесу прийняття рішень, збирати ідеї та спільно їх втілювати.

Напрацьовувати базовий документ, який визначає правила взаємодії влади та громади – Статут територіальної громади, необхідно спільно з громадянами, зокрема і включно з ВПО, які планують залишатися у громаді тривалий час. Члени територіальної громади повинні мати можливість впливати на процеси прийняття рішень через використання таких інструментів, як для прикладу загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціатив та ін.

Олександр Підгорний пояснив, що Статут має бути простим, доступним та логічно структурованим. Кожна територіальна громада вже на початку свого існування мала б визначитися з власним Статутом. Можна взяти готовий шаблон, але такий документ ніяк не враховує особливостей кожної громади. Бо в Статуті громади мають бути враховані всі особливості громади. Цей документ має бути “живий”, щоб кожен знав як і міг ним користуватися, щоб він вирішував реальні питання і завдання, які є важливі саме для вашої громади. На черзі – робота над тим, щоб Статут став дієвим інструментом для застосування, а не лише текстом на папері. Важливо зробити Статут документом, який сприяє розвитку громади.

05 06 07 08

Для вибудовування довіри в громаді, запобігання виникнення конфліктів, активізації ВПО та конструктивної взаємодії останніх і представників місцевої влади експерти Центру Доброчин запропонували прийняти Статут громади після обговорень, провести фасилітовані зустрічі та розширити роботу Молодіжної ради, включивши молодь-ВПО до її складу та діяльності. Це допоможе відпрацювати модель соціальної інтеграції ВПО до життя нової територіальної громади.

Діяльність проводиться ГО «Центр Доброчин» в рамках проєкту “Сприяння сталій інтеграції ВПО до життя в громаді” за підтримки  МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»).