Підтримати

Військові дії негативно вплинули на довкілля в Городнянській громаді

Секретар Городнянської міської ради Світлана Більська: “Природа нашого краю допоможе нам навести скрізь лад, аби тільки швидше настала перемога”

Вже осінь стоїть на порозі, а ми, жителі Чернігівщини, ще досі оговтуємось від весняних військових подій на території області і молимось за безпеку нашої землі зараз і надалі. Щось відновилося, щось ще в процесі, щось поки чекає своєї черги на відновлення. Городнянщина не сидить склавши руки, а з першого дня звільнення наших земель починає наводити порядок після перебування тут російських військ.

004 006

Значного впливу вони завдали саме екології і про її стан в Городнянській ОТГ ми дізнавалися в секретаря міської ради Світлани Більської:

– Нашою землею пройшла величезна кількість ворожої техніки, понад дві доби рухались колони безперервно по Городнянщині. В результаті цього ми маємо колосальне забруднення повітря, адже кожна одиниця, яка пересувалась виділяла сморід, вихлопні гази.

Пані Світлана говорить, що надмірна кількість їхньої техніки спричинила руйнацію верхнього шару ґрунту, забруднення його, адже окупанти не усвідомлювали, по якій родючій землі топчуться. В результаті вибухів були пошкоджені приватні будинки, деякі люди лишились без даху над головою і можливості посадити городи.

– Росіяни тягли із собою різні добрива, які із своїм відходом вони полишали в наших водоймах. Це спричинило смерть багатьох жителів водного світу, забруднення річкових та озерних вод.

005 007

Коли наші війська почали виганяти ворога із Чернігівщини, то на землях Городнянщини вони почали підривати свої бензовози. Закладали в них часові міни, які через певний відрізок часу вибухали.

– Ми бачили, як під час відступу (і не тільки) вони везли своїх 200-тих пасажирів. Іноді вони не вміщались в спецтранспорт (через свою велику кількість) і їх везли просто на танках, головами вниз.

Російські війська, які прийшли на Чернігівщину навесні використовували не найсучаснішу техніку, адже вона дуже часто виходила з ладу. Як розказує пані Світлана, що коли ламалась одна одиниця з колони, то зупинялась вся колона. Вони всі гуртом намагались відремонтувати, сварились між собою, брали на буксир, було багато шуму і диму довкола їх.

– Тривалий період під час звільнення області на нашій території стояв страшний запах диму від вибухів, але наша природа допоможе нам все очистити і жити в мирно, якби тільки скоріше настала перемога.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».