Підтримати

Жителі Ріпкинської громади Чернігівської області навчалися основам домедичної допомоги та правилам мінної безпеки

Два навчально – практичних заняття з тактичної медицини для громадян та дві інформаційних зустрічі з мінної безпеки провели експерти ГО «Центр Доброчин» спільно з військовослужбовцями ЗСУ ОК “Північ” в с. Замглай та селищі Ріпки Чернігівської області 17 та 18 жовтня 2022 року.

Варто знати, що один день активних бойових дій дорівнює одному місяцю розмінування. Тож маємо розуміти, що колишні зони бойових дій, підходи до колишніх позицій Сил оборони України та/або окупантів безпосередньо заміновані протипіхотними та протитанковими засобами, а також, опосередковано, нерозірваними боєприпасами.

06 07

Звертаємо увагу, що окупанти вдаються до підступних методів мінування невмотивованих об‘єктів, наприклад, осель, магазинів, побутових предметів і т.п.

Як вберегти себе та своїх близьких?

  1. Не рухайтесь невідомими шляхами та не з’їжджайте на неперевірені узбіччя, вибирайте лише затверджені місцевою владою маршрути;
  2. Не відвідуйте ліси, поля та посадки в колишній зоні бойових дій;
  3. У разі виявлення невідомого вам предмету – НЕ чіпайте, НЕ роздивляйтесь, позначте на відстані підручними засобами та повідомте рятівників/поліцію/ЗСУ;
  4. Якщо ви помітили, що у вашій оселі побували окупанти – запросіть фахівців ДСНС, або ЗСУ для перевірки.

09 10

Також в умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви цивільна особа. Вчасне надання першої і долікарської медичної допомоги зберігає життя поранених. Адже основні причини смерті 80 – 90% поранених, це велика втрата крові та больовий шок.

Під час занять учасники дізнались про протоколи MARCH та частково TCCC і вчились діяти згідно наступного алгоритму: усунення критичних кровотеч, перевірка дихальних шляхів, огляд на пневмоторакс, тампонування ран та контроль за пораненим.

01 02 03 04

Варто запам’ятати найважливіше правило будь-якої допомоги – збереження власного життя! Це означає, що якщо ви не є впевненими у власній безпеці, ви не розпочинаєте надання допомоги.

Під час відпрацювання елементів первинної медичної допомоги всі по черзі відпрацьовували дії при кровотечах, зокрема накладання турнікета, дії при важких травмах грудної клітини та переломах. Також вчилися адаптувати підручні засоби для надання першої допомоги.

Чим більше людей будуть мати навички домедичної допомоги, тим більше вдасться врятувати постраждалих, тому гасло наших занять – «Знати і Допомагати!».

Проект “Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області” реалізується ГО “Центр Доброчин” через регрантингову схему підтримки Форуму громадянського суспільства в регіоні. В рамках цієї регрантиногової схеми ФГС СхП підтримує проекти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.

Гранти доступні для громадських організацій з країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки: демократія, права людини, економічна інтеграція, довкілля й енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.