Підтримати

Місцева влада Городнянської та Менської громад знають як забезпечити ефективну взаємодію із громадськістю

Експерти Центру Доброчин провели ознайомчі семінари «Участь жителів у процесі прийняття рішень на місцевому рівні» для представників місцевого самоврядування Городнянської та Менської міських територіальних громад Чернігівської області 5 листопада 2024 року.

50 учасників семінарів дізнались як забезпечити належні та інклюзивні умови та форми участі жителів на всіх етапах формування та реалізації місцевої політики є одним із завдань місцевої влади.

g_1 g_2

Розпочинаючи зустрічі, керівник проєкту Наталія Дрозд підкреслила, що місцева рада, яка залучає своїх жителів до процесу прийняття рішень у громаді, отримує, як мінімум, такі переваги: підвищує рівень довіри до своєї діяльності, отримує зворотній зв’язок від жителів та можливість розділити відповідальність за прийняття рішень.

Про потреби та підходи регулювання громадської участі розповів тренер Олександр Підгорний. Громадська участь є одним із демократичних принципів і одним зі способів забезпечення доброго демократичного врядування на місцевому рівні. А інструменти громадської участі – це можливості для долучення громадськості до процесу прийняття рішень на різних етапах та на різних рівнях участі.

Закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” визначає ряд форм локальної демократії за допомогою яких жителі громад можуть брати участь у процесі розробки управлінських рішень: загальні збори (конференція) жителів, громадські слухання, місцеві ініціативи, органи самоорганізації населення (ОСН), консультативно-дорадчі органи при органах та посадових особах місцевого самоврядування, публічні консультації, участь жителів у плануванні та розподілі коштів місцевого бюджету, громадське оцінювання діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування та інші форми участі, що не суперечать закону.

Для ефективної співпраці варто усвідомлювати що:

  • Механізми участі громадян мають бути дієвими; мати просту, зрозумілу і ефективну процедуру їх проведення.
  • Організація та реалізація процесів залучення громадян прямо впливає на активність жителів та якість їх участі.
  • Системне залучення жителів є одним з показників спроможності та сталості громади.

m_2 m_1

Також варто пам’ятати, що жителі, представники громадянського суспільства, бізнесу та інших груп населення активно долучаються лише тоді, коли розуміють, що можуть реально вплинути на кінцеве рішення чи його реалізацію.

Діяльність проходить в рамках проєкту “Краща стійкість і зміцнення місцевої демократії в звільнених територіальних громадах Чернігівської області” за підтримки програми «Україна: допомога, стійкість, відновлення» – проєкт Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки (U3R).