Через Бюджетний регламент до прозорого бюджету громади
Звідки беруться кошти в бюджеті Кіптівській ОТГ і як мешканці можуть впливати на формування бюджету – ці питання обговорювали на круглому столі, організованому Центром «Доброчин» 31 січня 2018 року в с. Кіпті Чернігівської області.
Експерти Олександр Підгорний та Микола Силенко презентували проект Бюджетного регламенту депутатам Кіптівської сільської ради та представникам громадського сектору. Бюджетний регламент – документ, що деталізує та конкретизує загальні норми закону, адаптуючи їх саме до потреб громади. До того ж, Бюджетний регламент дозволить громадськості активно долучитися до бюджетного процесу не тільки на етапі контролю за використанням бюджетних коштів, але й безпосередньо під час того, коли депутати будуть визначати, куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти. Депутатам сільської ради нововведення стане в нагоді під час формування основного фінансового документу громади – акцентували експерти.
Під час жвавого обговорення щодо бюджетних процесів, лунали різні думки депутатів Кіптівської сільської ради та старост.
Прийняття цього документу має стати додатковим стимулом залучення громади до процесів розподілу бюджетних коштів на умовах прозорості та врахування інтересів зацікавлених сторін.
Підсумовуючи результати обговорення, учасники дійшли згоди, що наразі головна задача – доступно і переконливо довести всім депутатам необхідність прийняття Бюджетного регламенту та якнайшвидше розпочати працювати за його нормами.
Під час круглого столу учасники напрацювали пропозиції для вдосконалення проекту Бюджетного регламенту. Ознайомитися з положенням про Бюджетний регламент можна на сайті організації за посиланням http://dobrochyn.org.ua/news/proekt-byudzhetnogo-reglamentu-selyshhnoyi-otg/
Пропозиції та зауваження до Проекту Бюджетного регламенту приймаються до 20 лютого 2018 року на адреси: електронна dobrochyn@cn.relc.com або pravo@cn.relc.com, поштова: Центр «Доброчин» вул. Жабинського 13/42, м. Чернігів, 14017.
Проект «Новим громадам – нові підходи до бюджетного процесу» реалізується Центром «Доброчин» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.