Підтримати

Ніжинська громада зможе формувати бюджет

Експерти Центру «Доброчин» представили Проект Бюджетного регламенту* до обговорення на круглому столі, який проходив 4 грудня 2015 року в м. Ніжин.

Як зазначив Ніжинський міський голова Анатолій Лінник під час заходу, що з прямим залученням громадськості до бюджетних процесів міста будуть краще вирішуватись питання місцевого розвитку.

Наразі громадяни не отримують достатньо зрозумілої інформації про бюджет міста. Вони мають недостатній досвід участі у формуванні бюджету та громадських зборах, або взагалі його не мають, тому ставлять під сумнів наміри органу влади, який їх запрошує, можливо з метою використання у власних політичних інтересах.

Саме прийняття Бюджетного регламенту дозволить громадськості активно долучитися до бюджетного процесу не тільки на етапі контролю за використанням бюджетних коштів, але й безпосередньо під час того, коли депутати будуть визначати, куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти.

Учасники заходу вже мали змогу раніше ознайомитись з перевагами прийняття Бюджетного регламенту під час інформаційних зустрічей та неформального спілкування.

Зокрема серед переваг:

  • члени територіальної громади можуть приймати участь у процесах підготовки та ухвалення управлінських рішень, надавати свої пропозиції;
  • нормативно закріплюється механізм контролю будь-якого етапу бюджетного процесу з боку громади;
  • конкретизуються взаємовідносини між учасниками бюджетного процесу, які в Бюджетному кодексі були б надлишковими, оскільки є специфічними і не універсальними.

Під час круглого столу депутати Ніжинської міської ради, працівники фінансового управління та громадські активісти напрацювали пропозиції для вдосконалення проекту Бюджетного регламенту.

Бюджетні регламенти прийняли вже більше 20 міст України. Серед них – Луцьк, Кіровоград, Бровари, Житомир, Краматорськ, Козятин, Переяслав-Хмельницький, Баштанка. Ніжин має всі шанси стати першим містом в Чернігівській області, яке має Бюджетний регламент.

*Бюджетний регламент – це інструмент, який допомагає упорядкувати процес формування та використання фінансових ресурсів територіальних громад, а також регламентує взаємовідносини між різними учасниками бюджетного процесу.

Проект «Бюджетний процес – під контроль громади» реалізується Центром «Доброчин» в рамках програми «Ціна держави», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з CASE-Україна за фінансової підтримки Європейської Комісії.